Kathkhabar
प्रतिनिधि सभाको १ सय ६५ मध्ये ८० ठाउँको नतिजा सार्वजनिक


                    काठमाडौं, ८ ।  प्रतिनिधि सभाका १ सय ६५ निर्वाचन क्षेत्रमध्ये ८० वटाको नतिजा सार्वजनिक भएको छ । प्राप्त नतिजाअनुसार कांग्रेस २९, एमाले १८, माओवादी केन्द्र ९ र एकीकृत समाजवादी ७ ठाउँमा विजयी भएका छन् ।

यस्तै राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी ६, राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी (राप्रपा) ३ र लोकतान्त्रिक समाजवादी पार्टी (लोसपा) २ ठाउँमा विजयी भएका छन् । जनता समाजवादी पार्टी, जनमत पार्टी, राष्ट्रिय जनमोर्चा, नागरिक उन्मुक्ति पार्टी र नेपाल मजदुर किसान पार्टीले १-१ ठाउँमा जित हासिल गरेका छन् । स्वतन्त्र उम्मेदवारले एउटा क्षेत्रमा जितेका छन् । 

कसले कहाँ जिते ?

नेपाली कांग्रेस :

नवलपरासी (बर्दघाट सुस्ता पूर्व) १- शशांक कोइराला
तनहुँ १- रामचन्द्र पौडेल
सिन्धुली १- श्यामकुमार घिमिरे
बाँके ३- किशोर सिँह राठोर
भक्तपुर २- दूर्लभ थापा
कञ्चनपुर २- एनपी साउद
कैलाली ४- वीरबहादुर बलयार
गोरखा १- राजेन्द्र बजगाइ
म्याग्दी - खमबहादुर गर्बुजा
दार्चूला - दिलेन्द्र बडु
कञ्चनपुर ३- रमेश लेखक
अछाम २- पुष्पबहादुर शाह
पर्सा २- अजय कुमार चौरसीया 
झापा १- विश्व प्रकाश शर्मा
ओखलढुंगा- रामहरि खतिवडा
काठमाण्डौ १०- राजेन्द्र केसी
पर्सा ४- रमेश रिजाल
सुर्खेत २- ह्दयराम थानी
तनहुँ २- शंकर भण्डारी
डडेलधुरा- शेरबहादुर देउवा
ललितपुर १- उदय शमशेर राणा
काठमाण्डौ ४- गगनकुमार थापा
रसुवा- मोहन आचार्य
काठमाण्डौ ५- प्रदीप पौडेल
काठमाण्डौ ३- सन्तोष चालिसे
काठमाण्डौ १- प्रकाशमान सिंह
मुस्ताङ- योगेश गौचन थकाली
मनाङ- टेकबहादुर गुरुङ
दैलेख २- दिक्पालकुमार शाही

एमाले :

धनकुटा - राजेन्द्रकुमार राई
झापा ४- लाल प्रसाद साँवा लिम्बु 
सोलुखुम्बु १- मानवीर राई विजयी 
पर्वत १- पदम गिरी
रुपन्देही ५- बासुदेव घिमिरे
पर्सा ३- राजकुमार गुप्ता 
लमजुङ- पृथ्वीसुब्बा गुरुङ
मकवानपुर २- महेश कुमार बर्तौला
प्यूठान- सूर्य थापा
कास्की २- विद्या भट्टराई
अर्घाखाँची - टोपबहादुर रायमाझी
झापा २- देवराज घिमिरे
झापा ५- केपी शर्मा ओली 
ताप्लेजुङ - योगेश भट्टराई
गुल्मी २- गोकर्ण विष्ट
उदयपुर २- अम्बर बहादुर रायमाझी
ललितपुर २- प्रेमबहादुर महर्जन
काठमाण्डौ ९- कृष्णगोपाल श्रेष्ठ

माओवादी केन्द्र :

दाङ २- रेखा शर्मा
गोरखा २- पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ 
सिन्धुपाल्चोक- १ माधव सापकोटा
रोल्पा - वर्षमान पुन 
जाजरकोट - शक्ति बस्नेत
वाग्लुङ २- देवेन्द्र पौडेल
रुकुम पूर्व - पूर्ण घर्ती मगर
सिन्धुली २- लेखनाथ दाहाल

एकीकृत समाजवादी :

खोटाङ - रामकुमार राई 
रौतहट १- माधवकुमार नेपाल
डोटी - प्रेमबहादुर आले
दैलेख १- अम्मरबहादुर थापा
सल्यान- प्रकाश ज्वाला
बारा ४- किसान श्रेष्ठ
अछाम १- शेरबहादुर कुँवर
बझाङ- भानुभक्त जोशी 

राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी : 

चितवन २- रवि लामिछाने
ललितपुर ३ - डा. तोसिमा कार्की
काठमाण्डौ ६- शिशिर खनाल
काठमाण्डौ २- सोविता गौतम 
काठमाण्डौ ७- गणेश पराजुली 
काठमाण्डौ ८- विराजभक्त श्रेष्ठ

राप्रपा :

मकवानपुर १- दिपक बहादुर सिँह
बाँके २- धवल शमशेर राणा
जुम्ला - ज्ञान बहादुर शाही (ज्ञानेन्द्र शाही)

लोसपा :

सर्लाही १- राम प्रकाश चौधरी
रुपन्देही ४- सर्वेन्द्रनाथ शुक्ल

नागरिक उन्मुक्ति पार्टी :

कैलाली ३- गंगाराम चौधरी

जनमोर्चा :

बागलुङ १- चित्रबहादुर केसी 

जनमत पार्टी :

सप्तरी २- सिके राउत

जनता समाजवादी पार्टी :

पर्सा २- प्रदीप यादव

नेमकिपा :

भक्तपुर १- प्रेम सुवाल

स्वतन्त्र :

बर्दिया २-  लालविर चौधरी

प्रकाशित मिति: बिहीबार, मंसिर ८, २०७९  १५:०६
प्रतिक्रिया दिनुहोस्
Weather Update